Suszarki do włosów – jaką wybrać?

Suszarka do włosów występuje aktualnie w prawie każdym domu. Wydawać się może, że suszarka powinna spełniać tylko jedną funkcję, czyli suszyć włosy. Jest jednak wiele innych czynników, na które warto patrzeć, kupując suszarkę do włosów.

 

Jaki typ suszarki do włosów wybrać?

Możemy wyróżnić trzy rodzaje sprzętów:

Jakie funkcje powinna posiadać suszarka do włosów?

Na początku warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im więcej mocy tym szybciej wysuszymy włosy. Zależnie od tego, jaką mamy strukturę włosa, również możemy wybrać moc. Dla cienkich włosów wystarczy nam moc około 1600W, natomiast przy włosach grubszych ponad 2000W. Kolejnymi ważnymi atutami są:

Suszarka do włosów z powłoką czy bez?

Powłoka ceramiczna odpowiada za równomierne rozprowadzanie ciepła, co zapobiega przegrzewanie włosów w jednym miejscu. Występują również suszarki z otworami nasączonymi keratyną, która wnika w głąb włosów. Keratyna wzmacnia i przeciwdziała wypadaniu. Znacznie rzadziej są spotykane powłoki turmalinowe, ponieważ działają podobnie do funkcji jonizacji. Minimalizują zjawisko elektryzowania się włosów.

Jakie ważne informacje sprawdzić przed zakupem?

Jaką suszarkę do włosów kupić?

Pierwszą propozycją będzie profesjonalna suszarka Fox Smart. Suszarka sprawdzi się idealnie w salonie fryzjerskim. Jej obudowa ma podwyższoną odporność na wysokie temperatury, a silnik w jaki została wyposażony zapewni nam ciągłą pracę na ponad 1000 godzin.  Suszarka ma funkcję jonizacji, dzięki której włosy będą błyszczące, miękkie i zabezpieczone przed elektryzowaniem się. W zestawie znajdują się dwie dopasowane dysze zapewniające skoncentrowany nadmuch oraz łatwiejsze modelowanie.

Drugą opcją, profesjonalną jest suszarka do włosów Upgrade Alphacode. Jej ogromną zaletą jest posiadanie silniku indukcyjnego Long Live, który zapewnia długą żywotność oraz mniejsze zużycie energii. Kolejnym jej atutem jest ultralekkość, waży 30% mniej od innych suszarek na rynku!