PON-PT: 9:00 – 17:00 | SOB: 9:00 – 14:00

Pomocne linki

Masz pytanie?

Zadzwoń: +48 796 375 258

Jesteśmy na:

Jak wykonać keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – wszystko co potrzebujesz wiedzieć!

Jeżeli szukasz sposobu, na lśniące, gładkie oraz proste włosy, to keratynowe prostowanie będzie czymś dla Ciebie! Zabieg stworzony w Brazylii, by pomóc w okiełznaniu bujnych fryzur tamtejszych kobiet. Został rozpowszechniony i ciepło przyjęty na całym świecie, będąc ceniony między innymi za zbawienne dla włosów właściwości. Być może coś już o nim słyszałaś, bo zyskuje on ostatnimi czasy na popularności, dzięki efektom jakie oferuje. Kompleksowe odżywienie włosów i długotrwałe ich wyprostowanie to część z zalet przytaczanych podczas jego opisywania. Czy rzeczywiście jest tak skuteczny i czy wykonywanie go jest na pewno bezpieczne? To normalne, że masz wątpliwości, dlatego właśnie, postaramy się przybliżyć Ci jak dokładnie działa keratynowe prostowanie włosów. Wspomnimy również o tym, jak je wykonywać oraz jakie skutki za sobą niesie.

Co oferuje nam keratynowe prostowanie włosów?

Przede wszystkim, choć nazwa „keratynowe prostowanie włosów” mówi sama za siebie, to może być ona trochę myląca. Rzecz w tym, że efekt prostych włosów to właściwie skutek uboczny, a nie główne działanie tego zabiegu. Tak naprawdę jego celem jest regeneracja i odżywienie naszych włosów poprzez dostarczenie w głąb ich struktury keratyny. Wskutek różnego rodzaju zabiegów, takich jak rozjaśnianie czy farbowanie, naturalnie występująca we włosach keratyna może się wytracać. Częste stosowanie lokówki czy codzienne prostowanie włosów prostownicą bądź też zwyczajnie starzenie się również się na to przekłada. To wszystko może powodować powstawanie ubytków pomiędzy ściankami a łodygą w strukturze włosa. Skutkiem tego natomiast, często może być osłabienie naszych włosów, ich matowienie oraz większa podatność na uszkodzenia. Wprasowywana we włosy podczas zabiegu keratyna natomiast, wypełnia te luki, dogłębnie odżywiając i łatając nasze włosy od środka. Jest to możliwe dzięki ówczesnemu nałożeniu na włosy specjalnego preparatu i wyprasowaniu ich prostownicą rozgrzaną do 230ºC. Proces ten otwiera łuski włosa, co pozwala na wprowadzenie w jego głąb wspomnianej wcześniej keratyny. Po zabiegu nasze włosy będą zdecydowanie bardziej nawilżone i odżywione. Pozbędziemy się dręczącego nas efektu puszenia i elektryzowania się naszych włosów, które po wszystkim urzekały będą blaskiem i objętością.

No dobrze, a czym właściwie jest keratyna?

Keratyna to białko strukturalne, które naturalnie występuje w naszych włosach, skórze i paznokciach. Pełni ono funkcje budulca naszych włosów i w dużej mierze wpływa na ich kondycje. Jej ważnym składnikiem jest siarka, która łączy keratynę w łańcuchy odpowiadające za elastyczność oraz wytrzymałość włosa. Gdy zaczyna nam jej brakować, nasze włosy stają się osłabione, łamliwe i bardziej podatne na wypadanie a końcówki mogą się rozdwajać. Keratyna obecna jest w wielu preparatach kosmetycznych, po które warto sięgnąć, gdy cierpimy na jej niedobór.

Czy keratynowe prostowanie jest bezpieczne?

Niektórzy obawiają się, że keratynowe prostowanie w negatywny sposób odbije się na kondycji ich włosów. Często jest to spowodowane paroma czynnikami, jednym z nich może być obecność formaldehydu w niektórych preparatach. Składnik ten w nadmiernych ilościach rzeczywiście może mieć zły wpływ na nasz organizm. Choć co prawda normy unijne regulują maksymalną ilość formaldehydu w środkach do keratynowego prostowania, to wiadomo jednak, jak to czasem bywa. Dla bezpieczeństwa dobrze jest przyjrzeć się składowi produktu, z jakiego korzystamy a najlepiej wybrać taki który zastępuje formaldehyd innym składnikiem. W gruncie rzeczy jednak dobrze przeprowadzony zabieg nie tylko jest bezpieczny, ale i wzmacnia i naprawia nasze włosy. Zatem obawy o to, że nasze pasma po prostowaniu będą zniszczone można odłożyć na bok, jeśli do wszystkiego podejdzie się z głową oraz zadba się, o odpowiednią pielęgnację włosów po zabiegu.

Prostownica do keratynowego prostowania

By efekty z przeprowadzonego zabiegu były jak to możliwe najbardziej zadowalające, trzeba uważnie dobierać sprzęt, z jakiego będziemy korzystać. Preparat do keratynowego prostowania powinien być wprasowywany prostownicą zdolną rozgrzać się do temperatury 230ºC. Pozwoli to dokładnie wchłonąć się preparatowi, dzięki czemu efekt będzie zdecydowanie dłuższy. Dobrze również by miała ona ceramiczne płytki pozwalające dobrze rozprzestrzeniać i utrzymywać ciepło. Polecanym przez nas modelem jest prostownica FOX Salsa, jak również BaByliss Pro Elipsis3000. Poniżej przedstawiamy prostownice, które będą dobrym wyborem do wykonania zabiegu.

[porto_products view=”products-slider” columns=”6″ show_sort=”” orderby=”rand” use_simple=”true” ids=”3901, 19882, 20266, 16018, 24799, 29357, 29356, 27902, 29468″]

Ile trwa i ile kosztuje zabieg keratynowego prostowania włosów?

Co do ceny, to wszystko zależy od tego, jak zabieg zdecydujemy się przeprowadzić. Jeśli opcją, którą wybierzemy, będzie wykonanie go samemu w domu, to ponieść będziemy musieli tylko koszty produktów do niego wymaganych. Mowa tu o zestawie do prostowania którego cena wacha się w okolicach 50 złotych. Natomiast zapłacić nam przyjdzie więcej w przypadku, gdy prostowanie wykonywane będzie w salonie fryzjerskim. Tam ceny zaczynają się od około 200, ale mogą one urosnąć nawet do 700 złotych. Dokładna kwota zależy w dużej mierze od długości, jak i grubości naszych włosów. Oczywiście w obu przypadkach do kosztów trzeba doliczyć dodatkowe kosmetyki stosowane do pielęgnacji włosów po zabiegu. Bez tego, keratyna najpewniej szybko się wypłucze i zdecydowanie szybciej utracimy osiągnięty po zabiegu efekt. Co do czasu, jaki trzeba zarezerwować na cały proces, to jest to również uzależnione od tego, jakie mamy włosy. Liczy się również doświadczenie, jakie posiadamy my, bądź nasza fryzjerka, u której wykonujemy zabieg. I tak może to potrwać od 2 do nawet 6 godzin.

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Efekt zabiegu, często bywa aż nadspodziewanie zadowalający, jednak by tak się stało, trzeba wiedzieć, jak po wszystkim dbać o włosy. Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, by keratyna się nie wypłukała, a kosmyki nie poodginały. By to osiągnąć, należy pilnować, aby przez pierwsze 3 dni po prostowaniu trzymać włosy proste najbardziej jak to możliwe. Nie należy ich w żaden sposób spinać czy związywać, bo są one wtedy bardziej podatne na różne zgięcia. Uważaj także na wszelką wilgoć, deszcz i tak dalej. W okresie tym nie można ich również myć, zrobić to możemy dopiero po 3 dniach od zabiegu. Trzeba pamiętać również o specjalnej pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu. Istnieją specjalne kosmetyki do tego przeznaczone, dzięki którym wszystko pójdzie tak, jak powinno. Pamiętaj też, żeby wystrzegać się silnie oczyszczających szamponów, które mogą wypłukać keratynę. Co więcej, po każdym późniejszym myciu włosów, należy je dokładnie wysuszyć, koniecznie suszarką. Jeśli przyłożysz odpowiednią uwagę do pielęgnacji i samego zabiegu, to efekt może utrzymywać się nawet do 6 miesięcy!

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji po zabiegu?

Gdy miną już pierwsze 2-3 dni od zabiegu, trzeba uważnie przyglądać się kosmetyką do pielęgnacji, z jakich korzystamy. Wystrzegaj się wszelkich mocnych preparatów zawierających alkohol, silikon, sole i tym podobne. Używaj specjalnych szamponów, w ich składzie znajduje się keratyna, która uzupełnia tą z zabiegu, przedłużając cały efekt. O to kilka produktów, które sprawdzą się w pielęgnacji włosów po prostowaniu i po które śmiało możesz sięgnąć.

[porto_products view=”products-slider” columns=”6″ orderby=”rand” use_simple=”true” ids=”4507, 4509, 5072, 5152, 5156, 5158, 5182, 5333, 5633, 5635, 5637, 6881, 6886, 5185, 5187″]

Komu keratynowe prostowanie jest polecane, a komu nie?

Zabieg będzie świetną opcją dla osób, którym włosy się nie do końca są posłuszne. Dla tych, którzy marzą o prostych pasmach mimo to, że ich fryzura ma trochę inny plan. Pozwoli on pozbyć się problemu puszących i elektryzujących się włosów i uzyskać piękne i lśniące kosmyki. Będzie miał on też zbawienne działanie dla tych, którzy borykają się z problemem zniszczonych i suchych włosów. Keratynowe prostowanie je zregeneruje i odżywi, a efekt będzie widoczny natychmiast po zabiegu. Jednak należy również mieć na uwadze, że podczas prostowania używana jest ekstremalnie wysoka temperatura. Dlatego w przypadku, gdy nasze włosy są kompletnie zniszczone na przykład częstym farbowaniem czy rozjaśnianiem, trzeba rozważyć powstrzymanie się od zabiegu. W takich sytuacjach dobrze jest najpierw poprawić kondycje naszych włosów preparatami do tego przeznaczonymi.
Musisz również wiedzieć, że z reguły odradza się farbowanie włosów dwa tygodnie przed i po zabiegu. Należy również wspomnieć, że w przypadku włosów farbowanych, ich kolor może się delikatnie rozjaśnić po keratynowym prostowaniu.

No i najważniejsze, jak przeprowadzić sam zabieg keratynowego prostowania?

Tak jak już mogłaś przeczytać wcześniej, w celu wykonania keratynowego prostowania, możesz udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Wiąże się to jednak ze sporymi dodatkowymi kosztami. Jeśli chcesz ich uniknąć, to wszystko możesz zrobić również sama w domu. Zabieg nie jest niesamowicie trudny, trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość. Do wykonania go w domu, będziesz potrzebowała zestawu, który Ci to umożliwi. Na naszej stronie znajdziesz wiele sprawdzonych i godnych polecenia zestawów do samodzielnego wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów. Jednym z nich będzie zestaw Alfaparf, czy też zestaw Kativa.

O to, co należy zrobić krok po kroku, by udanie przeprowadzić keratynowe prostowanie:

  1. Umyj włosy specjalnym oczyszczającym szamponem
  2. Osusz włosy i rozczesz, następnie podziel ja na małe sekcje i w rękawiczkach nałóż na nie dokładnie keratynę.
  3. Trzymaj preparat na włosach przez około pół godziny, po czym osusz je i rozczesz. Włosy mogą wyglądać na tym etapie specyficznie.
  4. Włosy ponownie podziel na sekcje, następnie sekcja po sekcji prostuj je prostownicą rozgrzaną do 230ºC około 6 razy na każdą część.

I gotowe! Po wszystkim stosuj się do wspomnianych wcześniej zaleceń i ciesz się prostymi włosami!

Zatem czy warto?

Biorąc pod uwagę wszystko, co zostało poruszone, jeśli możesz sobie pozwolić na taki zabieg, biorąc pod uwagę aspekt finansowy i czasowy, to jak najbardziej warto. Keratynowe promowanie bardzo pozytywnie wpłynie na twoje włosy, staną się miękkie, błyszczące i odżywione. A efekt jest długotrwały i choć z czasem słabnie, to dawał Ci będzie satysfakcję nawet przez kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka

ORLEN Paczka od 199zł!

30 dni na zwrot

Gwarancja satysfakcji z zakupów!

Gwarancja oryginalności

Produkty prosto od producentów!

Bezpieczne płatności Przelewy24

Przelewy błyskawiczne / Karta / BLIK